هانا | Hana

بازی روان‌شناختی هانا | Hana Psychological game
اشتراکی
تعداد دانلود 2 بار

0 نظر

اسکرین شات برنامه
اسکرین شات برنامه
اسکرین شات برنامه
اسکرین شات برنامه
اسکرین شات برنامه
اسکرین شات برنامه
اسکرین شات برنامه

توضیح

 بازی تقویت مهارت‌های شناختی کودکان
کودکان نیاز به سرگرمی دارند. امروزه کودکان نیاز به توجه‌های بیش‌تر در زمینه رشد شناختی و اجتماعی دارند.

هانا یک بازی روان‌شناختی است.

ویژگیِ اصلی این بازی تقویت مهارت‌های شناختی و اجتماعی کودکان بوده و کودک بی‌آن‌که بداند مدت‌ها وقت خود را صرف بازی می‌کند ، اما در کُنهِ ماجرا او مشغول تقویت مهارت‌های شناختی‌‌اش می باشد ، منظور از مهارت‌های شناختی چگونگیِ تفکر ، درک ، یادآوری و یادگیری در افراد است. مهارت‌های شناختی راهِ کاربست ، اکتساب ، تبدیل ، ذخیره‌سازی و توصیفِ هرآن‌چه که مربوط به دانش و فرایندِ یادگیری است را نشان می‌دهد.
مهارت‌های شناختی به‌طور اجمالی شامل هوش ، استدلال ، حافظه ، ادراک ، حلِ‌مسئله ، زبان و تصمیم‌گیری می‌باشد. هانا تلاش می‌کند هزینه‌های رایج و موجود را برای خانواده‌های تا حد قابل توجهی کاهش دهد و در مقابل اثربخشیِ روان‌شناختی ، عمیق و بلند‌مدت داشته‌باشد.
هانا ، توسط یک تیم روان‌شناس و بازی‌ساز طراحی ، تولید و ارائه شده است. هانا ، تلاش کرده روند تأثیرگذاری‌اش را مطابق بر داده‌های دانش روان‌شناختی پیش ببرد. برای همین ، زمانی‌که کودک مشغول بازی می باشد ، گزارش کاملی از وضعیت مهارت‌های شناختی او به‌دست می‌آید.

این گزارش نشان می‌دهد کودک در چه مواردی توان‌مندی و در چه مواردی نیازمند توجه و تقویت هرچه بیش‌تر است. خانواده‌ها ، می‌توانند پس از آن‌که کودک‌شان سرگرم بازی هانا می‌شود ، گزارشی از وضعیتِ مهارت‌های شناختی به‌دست بیاورند.
این اطلاعات که شامل نقاط قوت و ضعف کودک بوده ، علاوه‌بر‌آن‌که در خودِ بازی و با توجه به مراحل مختلف صورت گرفته ، تقویت بالذات را نیز دارا است. نکته مهم درباره نرم‌افزار بازیِ هانا این است که خانواده‌ها را در جریان جزئی‌ترین ویژگی‌های فرزندشان قرار می‌گیرند. و شناخت هرچه بیش‌تر برای آن‌ها محقق می‌گردد.

به‌زبان ساده ، هانا خصیصه پیش‌گیری را برای سال ورود به مدرسه و فرایندهای یادگیری به‌وجود می‌آورد.
هدف هانا کمک به والدین برای شناخت هرچه بیش‌تر کودکان می‌باشد. درواقع ، هانا خصیصه سرمایه‌گذاری دارد. یک سرمایه‌گذاریِ سلامت روان برای کودک‌مان. به‌این‌ طریق که با شناخت حداکثری او بدانیم چه برنامه‌ و طرح‌ریزی‌ای مُفید است. هانا ، می‌تواند آمادگی کودک را برای تحصیل در مدرسه و دوران دبستان هموار سازد و کودکِ حالا دانش‌آموز را با ظرفیت‌های بالا‌ترو بیش‌تر پشتِ نیمکت بنشاند.
هانا با تکیه بر دانش روان‌شناختیِ خویش و با کارگروهی متشکل از روان‌شناس و تیم تخصصیِ بازی‌ساز تلاش کرده اتفاقی متفاوت را برای کودکان رقم بزند. کودک به‌محض آغاز بازی و تا رسیدن به مرحله آخر زیر نظر متخصص روان‌شناس قرار می‌گیرد. گزارش‌های هانا در قیاس با مراکز تخصصی ، با هزینه‌ای به‌مراتب اندک ، ساعی و یاری پدر و مادرها خواهد بود. گزارش‌ها نشان‌دهنده آن هستند که کودک بهتر است چه اقداماتی را برای رشدِ شناختی هرچه بیش‌تر خود انجام دهد؟
و از همه مهم‌تر ارزیابی وضعیت شناختیِ کودک‌مان...
کد شامد :   193754-0-63-689777-2-1

نظر و امتیاز

0

از 0 امتیاز

® Copyright sibbazar